Ohlédnutí za rokem 2020

O tom, jaký byl nebo nebyl rok 2020, už bylo řečeno hodně… Svým způsobem byl neobvyklý i pro nás v SKPŘ, protože bylo méně možností se potkávat (např. na workshopech, projektových pivech apod.) a pořádat větší akce s fyzickou účastí (konference PMcon 2020). Kdybychom tímto pohledem končili, dalo by se říct, že se řada věcí nepodařila, a proto to byl neúspěšný rok. Konec, šlus, ende…. My jsme se na to ale podívali z jiného úhlu pohledu a nestačili jsme se divit, co všechno máme vlastně za sebou! :)

 Tak třeba:

 1. Zahájili jsme přípravu PMconu 2021. PMcon 2020 jsme sice nezrealizovali, nicméně o jeho téma rozhodně nepřijdete – převlečeme jej do nového kabátu a voilà, máme tu téma a plán pro PMcon 2021! Na každoročním projektu konference se podílím už bezmála 4. rokem a nevzpomínám si, že bychom začali s plánováním nějakého ročníku tak brzy. To je super, že? (Haha, ano, "přihřívám si polívčičku" :))

 

 1. Úspěšně jsme trénovali krizový management a řízení rizik. Našich aktivních členů jsme se ani nemuseli ptát, které z projektových témat si chtějí nejvíce vyzkoušet na vlastní kůži, rok 2020 je vybral za nás – šlo o řízení rizik, issues a změn :)… A troufám si říct, že nám to šlo na výbornou – na ničem jsme "neprodělali kalhoty", nikdo nás nehnal vidlemi a dodneška jsme nedostali ani jeden výhružný e-mail. Challenge 2020 completed. :)

 

 1. Vytvořili jsme nový projekt "S projekty mě baví svět". Řekli jsme si, že když nepůjde uskutečnit PMcon, vytvoříme si nový, hravý formát klubové akce cca pro 50 osob. A taky že jo! Máme ji pro vás připravenou v šuplíčku a už jen čekáme, až se bude dát realizovat s fyzickou účastí. P.S. akce je určená studentům, kteří chtějí zjistit, co to ten Project Management vlastně je … a podle kladného feedbacku od našich mentorů – profíků, se kterými se potkáte na akci, se máte na co těšit :)

 

 1. Uspořádali jsme Vánoční večírek s programem. Covid ne-covid, Vánoční večírek SKPŘ je prostě tradice, takže jsme si ho připravili online. O tom, jak se nám to povedlo a co bylo na programu se dočtete v článku od Ivonky zde.

 

 1. Nezanevřeli jsme na externí spolupráci. Za rok 2020 bychom rádi vyzdvihnuli spolupráci s vyučujícími Vedlejší specializace Projektový management na VŠE a s naším věrným PMcon – generálním partnerem, společností ICZ, se kterými se nám povedlo přemostit spolupráci na přípravu nového projektu "S projekty mě baví svět". Doufám, že stejně dobře bude spolupráce probíhat i v budoucnu a že se nám podaří upevnit kontakt i s dalšími firmami, asociacemi a školami, zabývajícími se projektovým řízením, které si doteď nejspíš musely myslet, že je zanedbáváme. Nene, nebojte, víme o vás! :)

 

 1. Podařilo se nám realizovat několik projektových praxí. Projektová praxe je jeden z předmětů Vedlejší specializace Projektový management na VŠE. Protože jsou našimi členy také studenti této specializace, využívají možnosti absolvovat projektovou praxi v rámci některého z našich projektů. Jsme moc rádi, že se na něčem takovém můžeme podílet, protože mentoring a osobní rozvoj členů klubu je jedním z pilířů, na kterých SKPŘ stojí.

 

 1. Máme "silné jádro". Co si budeme povídat, prostředí studentských klubů bylo, je a bude proměnlivé. Většina nových členů se v klubu zabydlí na dobu cca jednoho roku. Rok 2020 byl v tomto ale jiný. V SKPŘ se sešla parta nových lidí, které nejen že zajímá projektové řízení, pracují na svém osobním rozvoji, ale také je baví společně trávit čas – a to vše už déle než rok, a to je z mého pohledu ukázka silného týmu. Nevím jak vy, já už se moc těším na všechno, co společně s tímto týmem zrealizujeme!

 

 1. Víme, na co se chceme zaměřit v roce 2021. Naplánovat strategii klubu pro rok 2021? Check, done! Zvládli jsme připravit plán a vy už se také brzy dozvíte, co jsme společně vymysleli :) Nezapomeňte proto sledovat náš Facebook.

 

 Nakonec celkem optimistická bilance, co říkáte? Už teď se těším na všechny SKPŘ aktivity roku 2021 a doufám, že vy též!

  

 

Vánoční večírek SKPŘ 2020

Ačkoliv nám letos situace nedovolila potkat se osobně, i přesto jsme se s aktivními členy klubu sešli 11.12.2020 na online vánočním večírku SKPŘ. Večerem nás provázela skvělá moderátorka Eva Hellebrandová, která si pro nás společně s předsedkyní SKPŘ Evou Zavadilovou připravila zábavný program včetně balíčků s překvapením, které nám předem osobně doručily.

Večírek zahájila předsedkyně SKPŘ Eva Zavadilová shrnutím toho, co se nám v uplynulém roce podařilo zrealizovat. Poté jsme si rozbalili balíčky a následoval slavnostní přípitek šampaňským z balíčků.

Program dále pokračoval online dotazníkem, ve kterém jsme se měli s ostatními anonymně podělit o naše tajná přání a sny. Při vyhodnocování jsme společně tipovali, kdo daný sen napsal a proč. Častokrát jsme se s našimi tipy netrefili a o to překvapivější informace jsme se tím pádem o našich kamarádech z klubu dozvěděli.

Poté nás čekaly kreativní úkoly na téma „Co pro nás představoval rok 2020“, při kterých jsme se pořádně zapotili (především ti, kteří neumí moc kreslit, jako třeba já). Naše výsledné výtvory byly ale i přesto velice zdařilé. Opět jsme pak společně hádali, co má daný obrázek vyjadřovat. I vy si můžete zkusit tipnout na základě fotografie níže.  

Ačkoliv se uplynulý rok všeobecně točil především okolo COVID-19, my jsme si ho v rámci SKPŘ vyhodnotili i pozitivně – v čem tento rok stál za to. A přišli jsme také na spoustu věcí!

Atmosféra večírku byla navzdory online formě velice příjemná a už se všichni těšíme na další akce SKPŘ v novém roce 2021, který bude pořádně nabitý. A věříme, že se se všemi členy i s vámi konečně potkáme osobně!

 

Jarní online workshop

Studentský klub projektového řízení nezahálel ani v období korona virové krize. I když jsme se nemohli scházet osobně, připravili jsme 29. dubna pro naše členy i další příznivce projektového řízení online workshop se zkušeným řečníkem a seniorním konzultantem projektového řízení Přemyslem Mikou, který byl jedním z přednášejících na naší konferenci PMcon 2019.

Tématem workshopu byl Leadership a vedení týmů a povídali jsme si mimo jiné o tom, jaké jsou vlastnosti dobrého leadera, jak pracovat s lidmi, vhodně komunikovat a motivovat ostatní, o osobní vizi či o 4 základních stylech leadershipu a jak si zvolit ten správný.

Leaderem se člověk rodí, nebo stává? Co byste řekli vy? Pokud se chcete o podobných tématech dozvědět více, dejte nám o sobě vědět na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo se rovnou přijďte podívat na naši další připravovanou akci!

 

Vánoční večírek SKPŘ 2019

Studentský klub projektového řízení (SKPŘ) každoročně organizuje pro své členy a zástupce spřátelených organizací vánoční večírek. Zatím poslední večírek se konal 5. prosince 2019 v prostorách Café Vítkov.

Večírek zahájila předsedkyně SKPŘ Eva Zavadilová slavnostním přípitkem a přivítáním nových členů klubu. Všichni nováčci byli poté oficiálně pasováni na členy klubu při čtení klubového desatera. Večerem účastníky dále provázela Ivona Maršíková, která společně se svými kolegy připravila zajímavý program.

Nejprve se konal zábavný Kvíz nejen o SKPŘ, nad kterým se účastníci rozdělení do 3 skupin pořádně zapotili. Následovala tradiční projekťácká tombola s příběhem a vtipnými dárky, které nesmí chybět žádnému správnému projekťákovi.

Během bohatého programu se účastníci mohli posilnit drobným občerstvením. Atmosféra večírku byla velice příjemná a už se všichni těšíme na příští akci SKPŘ.

PMcon 2019 - Na cestě k projektovému leadershipu

Rok se s rokem sešel a my pro vás opět ve Studentském klubu projektového řízení chystáme další konferenci PMcon - letos s podtitulem „Na cestě k projektovému leadershipu“.

V pořadí již šestý ročník akce se uskuteční 31. května 2019. Tentokrát na novém místě na ČVUT v Praze 6 - Dejvicích, které kromě moderních prostor a špičkové AV techniky nabídne také lepší dopravní dostupnost.

Těšit se můžete na řadu velmi zajímavých hostů, kteří se na přednáškách a workshopech podělí o své znalosti a zkušenosti. Nosným tématem bude význam a využití aspektů leadershipu v každodenní práci projektového manažera, ale nebudou chybět ani silné životní příběhy. Nabitý den pak zakončí neformální networkingový večer.

Na PMconu 2019 vystoupí například:

 • Head of European Operations v STRV a enterpreneur Jakub Plas
 • kouč a sportovní trenér Michal Ježdík
 • Senior Consultant ve společnosti Symphera Přemysl Mika
 • Romana Mareth - Competence Leader pro oblast projektového řízení ve společnosti itelligence 
 • nebo Programová manažerka v T-Mobile a koučka Klára Novotná.

Staňte se na den cestovateli a vydejte se s námi na cestu k projektovému leadershipu. Po cestě načerpáte nejen nové informace uplatnitelné při práci na vlastních projektech a inspiraci pro svůj další rozvoj, ale potkáte také spoustu dalších účastníků, kteří směřují ke stejnému cíli.

Více informací a vstupenky hledejte na www.pmcon.cz. Novinky o akci můžete sledovat na našem Facebooku nebo Instagramu.

Těšíme se na Vás!

P.S. Jak to vypadalo na PMconu loni se můžete podívat v repotáži z akce zde.

Partneři klubu