O tom, jaký byl nebo nebyl rok 2020, už bylo řečeno hodně… Svým způsobem byl neobvyklý i pro nás v SKPŘ, protože bylo méně možností se potkávat (např. na workshopech, projektových pivech apod.) a pořádat větší akce s fyzickou účastí (konference PMcon 2020). Kdybychom tímto pohledem končili, dalo by se říct, že se řada věcí nepodařila, a proto to byl neúspěšný rok. Konec, šlus, ende…. My jsme se na to ale podívali z jiného úhlu pohledu a nestačili jsme se divit, co všechno máme vlastně za sebou! :)

 Tak třeba:

  1. Zahájili jsme přípravu PMconu 2021. PMcon 2020 jsme sice nezrealizovali, nicméně o jeho téma rozhodně nepřijdete – převlečeme jej do nového kabátu a voilà, máme tu téma a plán pro PMcon 2021! Na každoročním projektu konference se podílím už bezmála 4. rokem a nevzpomínám si, že bychom začali s plánováním nějakého ročníku tak brzy. To je super, že? (Haha, ano, "přihřívám si polívčičku" :))

 

  1. Úspěšně jsme trénovali krizový management a řízení rizik. Našich aktivních členů jsme se ani nemuseli ptát, které z projektových témat si chtějí nejvíce vyzkoušet na vlastní kůži, rok 2020 je vybral za nás – šlo o řízení rizik, issues a změn :)… A troufám si říct, že nám to šlo na výbornou – na ničem jsme "neprodělali kalhoty", nikdo nás nehnal vidlemi a dodneška jsme nedostali ani jeden výhružný e-mail. Challenge 2020 completed. :)

 

  1. Vytvořili jsme nový projekt "S projekty mě baví svět". Řekli jsme si, že když nepůjde uskutečnit PMcon, vytvoříme si nový, hravý formát klubové akce cca pro 50 osob. A taky že jo! Máme ji pro vás připravenou v šuplíčku a už jen čekáme, až se bude dát realizovat s fyzickou účastí. P.S. akce je určená studentům, kteří chtějí zjistit, co to ten Project Management vlastně je … a podle kladného feedbacku od našich mentorů – profíků, se kterými se potkáte na akci, se máte na co těšit :)

 

  1. Uspořádali jsme Vánoční večírek s programem. Covid ne-covid, Vánoční večírek SKPŘ je prostě tradice, takže jsme si ho připravili online. O tom, jak se nám to povedlo a co bylo na programu se dočtete v článku od Ivonky zde.

 

  1. Nezanevřeli jsme na externí spolupráci. Za rok 2020 bychom rádi vyzdvihnuli spolupráci s vyučujícími Vedlejší specializace Projektový management na VŠE a s naším věrným PMcon – generálním partnerem, společností ICZ, se kterými se nám povedlo přemostit spolupráci na přípravu nového projektu "S projekty mě baví svět". Doufám, že stejně dobře bude spolupráce probíhat i v budoucnu a že se nám podaří upevnit kontakt i s dalšími firmami, asociacemi a školami, zabývajícími se projektovým řízením, které si doteď nejspíš musely myslet, že je zanedbáváme. Nene, nebojte, víme o vás! :)

 

  1. Podařilo se nám realizovat několik projektových praxí. Projektová praxe je jeden z předmětů Vedlejší specializace Projektový management na VŠE. Protože jsou našimi členy také studenti této specializace, využívají možnosti absolvovat projektovou praxi v rámci některého z našich projektů. Jsme moc rádi, že se na něčem takovém můžeme podílet, protože mentoring a osobní rozvoj členů klubu je jedním z pilířů, na kterých SKPŘ stojí.

 

  1. Máme "silné jádro". Co si budeme povídat, prostředí studentských klubů bylo, je a bude proměnlivé. Většina nových členů se v klubu zabydlí na dobu cca jednoho roku. Rok 2020 byl v tomto ale jiný. V SKPŘ se sešla parta nových lidí, které nejen že zajímá projektové řízení, pracují na svém osobním rozvoji, ale také je baví společně trávit čas – a to vše už déle než rok, a to je z mého pohledu ukázka silného týmu. Nevím jak vy, já už se moc těším na všechno, co společně s tímto týmem zrealizujeme!

 

  1. Víme, na co se chceme zaměřit v roce 2021. Naplánovat strategii klubu pro rok 2021? Check, done! Zvládli jsme připravit plán a vy už se také brzy dozvíte, co jsme společně vymysleli :) Nezapomeňte proto sledovat náš Facebook.

 

 Nakonec celkem optimistická bilance, co říkáte? Už teď se těším na všechny SKPŘ aktivity roku 2021 a doufám, že vy též!

  

 

Partneři klubu