Vážení příznivci projektového řízení,

už mezi nás přišel rok 2016 a proto je čas na ohlédnutí se za rokem minulým. To nám také dává příležitost se podívat na odvedenou práci našich členů a vedení SKPŘ, a to jak ze stránky pozitivní, ale i negativní. Co všechno se loni událo? A co připravujeme pro tento rok?

 

28 projektových událostí

V roce 2015 se nám podařilo uspořádat 28 projektových událostí pro veřejnost. O co šlo konkrétně?

 • 23 pravidelných schůzek konajících se každé úterý na VŠE v Praze,
  • 10 schůzek vedených členy SKPŘ,
  • 13 zvaných přednášek a workshopů (s hosty ze společností jako Unicorn, HP, Deloitte, Symphera a mnoha dalších),
 • 3 projektová piva, díky kterým se naši členové setkali s již ostřílenými projekťáky,
 • opětovné uspořádání konference projektového řízení PMcon určené pro studenty a začínající projekťáky,
 • uspořádání prvního ročníku Talent Magnetu – veletrhu pracovních příležitostí pro juniorní projekťáky.

Tímto bych rád vyjádřil dík všem hostům, kteří přišli a sdíleli s našimi členy své zkušenosti, protože projektové řízení je především o „tvrdé praxi.“ Proto věřím, že pro všechny zúčastněné byla tato setkání inspirací i zdrojem poznatků, které jim pomohou rozvíjet svou kariéru. 

Z vysokého počtu akcí máme velkou radost, protože jedním z našich primárních cílů je osvěta a vzdělávání v oblasti projektového řízení, jehož význam v současné obchodní praxi neustále roste.

 

5 realizovaných projektů

V loňském roce dotáhli členové SKPŘ do úspěšného konce následující projekty:

 • 2. ročník veletrhu Začni s neziskovkou (více zde),
 • 2. ročník konference PMcon (více zde),
 • Talent Magnet (web projektu),
 • Projektová hra Stakeholder Engagement,
 • PMCup - „Sportovní den pro projekťáky“.

Rád bych na tomto místě vyjádřil obrovský dík všem, kdo se na úspěšné realizaci těchto akcí podíleli. Všichni naši členové pracovali na projektech bezplatně, ve svém volném čase a investovali do nich spoustu energie a úsilí. A stejně tak jsme pro jejich realizaci nalezli podporu u bezpočtu neziskových i komerčních organizací, čehož si velice vážíme a je to pro nás dalším potvrzením toho, že co děláme, má smysl. Takže ještě jednou - díky!

 

Spolupráce s partnery

I v loňském roce jsme aktivně spolupracovali s organizacemi sdílející stejné cíle a hodnoty. Naši členové se zapojili do přípravy Konference Projektového Řízení 2015 konající se koncem září v Praze. Tato akce byla pořádána Komorou Projektových Manažerů a společností Symphera. Také se podíleli jako dobrovolníci zapojovali do provozu Komory Projektových Manažerů a České komory PMI. Jako v roce předešlém jsme realizovali další projektovou hru na Konferenci projektový management 2015 ve Zlíně.

Spolupráce s našimi partnery také pomohla několika členům najít práci v oboru projektového řízení, za což jsme nesmírně rádi.

 

Rozvoj klubu

Rok 2015 se nesl v duchu dotažení několika interních procesů, mezi které patří především:

• zvýšení využitelnosti online platformy Office365,

• interní metodiky pro řízení projektů.

Schopní členové pracující na interních projektech začali přecházet do firemní praxe projektového řízení. To se projevilo na naší členské základně, která se zúžila přibližně na 35 aktivních členů. Také došlo k předání manažerského žezla z rukou Lucie Hákové - člověka, který klub hodně posunul – mě, Pepovi Sarkánymu, který se snaží udržet nastavenou kvalitu.

 

A co pro vás chystáme na následující semestry? 

Možnost seznámit se s osvědčenými metodami a technikami řízení projektů, o které se s námi podělí zkušení projekťáci z praxe. Zcela jistě si však užijete i mnoho zábavy se svými přáteli a novými tvářemi.

V prosinci 2015 proběhla další strategická schůzka vedení SKPŘ, na které jsme probírali nové nápady, jak dál zlepšit fungování klubu. Těšit se můžete na více praktické schůzky a podporu při hledání práce na juniorních pozicích v oblasti projektového managementu. Rovněž dojde k revizi vytvořené metodiky a konkrétnější specifikaci jednotlivých rolí na projektu.

Věřím, že i v letošním roce se nám v rámci Studentského klubu projektového řízení podaří vytvořit místo, kde se každý může neustále učit něco nového, má možnost zkoušet nové úkoly, realizovat své nápady a kde rozšiřuje svou síť kontaktů a potkávat se se zkušenými i začínajícími lidmi z oboru. 

 

Všem čtenářům přeji za SKPŘ úspěšný rok 2016 a těším se s Vámi na viděnou na některé z našich akcí.

Josef Sarkány

Manažer klubu

 

Partneři klubu