PMcon 2015

Druhý ročník konference PMCon pořádaný Studentským klubem projektového řízení (SKPŘ) s sebou přinesl opět pozitivní ohlasy. Dne 5. 6. 2015 se na České zemědělské univerzitě sešlo na 190 nadšenců do projektového řízení, na konferenci s podtitulem „Jak řídit projekty a nezbláznit se“.

 Konference PMCon je připravována na míru studentům a začínajícím projektovým manažerům. Během dopoledního bloku měli účastníci možnost shlédnout 4 odborné přednášky, odpolední program nabídl účastníkům 3 běhy workshopů, ve kterých si účastníci mohli vybrat z nabídky 10 různých praktických workshopů.

Václav Oškrdal na své první přednášce představil, jak vypadá takový normální den projektového manažera, na co se jako budoucí PM mohou těšit, co je nemine a čemu se nevyhnou. Pavel Bartoš upozornil na nejčastější chyby a problémy, se kterými se každý v tomto oboru setká. Janka Chudlíková poukázala na to, že i na projekty se musí s mozkem. Na závěr vystoupil Stanislav Bílek s přednáškou na téma Stakeholder management, který patří mezi nejdůležitější a nejkomplikovanější části projektového managementu.

Během vydatného obědového rautu měli účastníci možnost navštívit TalentMagnet, festival pracovních příležitostí, zaměřený na hledání nových talentů v oblasti projektového managementu, IT a marketingu, který pro účastníky PMcon připravili společnými silami SKPŘ a firma Digimates. Talentmagnetu se účastnili renomované firmy z oblasti IT a telekomunikací, které nabízeli zajímavé juniorní pozice, stáže či spolupráci na diplomových a bakalářských pracích.

Odpolední program byl nabitý workshopy. Janka Chudlíková navázala na svou dopolední přednášku a hlouběji se ponořila do tajů fungování lidského mozku, ukázala, jak můžeme poznatky neurověd využít nejen v projektovém řízení. Na workshopu SKPŘ si mohli účastníci vyzkoušet na vlastní kůži, jak důležité je analyzovat a řídit stakeholdery. Jiří Blažek z ICZ ukázal, jak můžeme pomocí správné komunikace předcházet a uvolňovat stres a napětí na projektu. Michal Korf a Jan Hron z Cetelemu na příkladu vaření piva zasvětili účastníky do metod plánování na projektu. Martin Hudos a Štěpán Švarc z Deloitte měli workshop zaměřený na reporting a eskalaci. Michal Kříž se podíval na projekty z marketingového pohledu, konkrétně na komunikaci projektu. Mirka Frýdlová a Šárka Vostárková z Microsoftu představili nástroje pro podporu životního cyklu projektu. Olga Shelongová a Petr Mašek z České Spořitelny se zaměřili na Time management, častou bolístku nás všech. Pracovníci Společnosti pro projektové řízení (SPŘ) účastníkům ukázali možnosti vzdělávání v projektovém řízení. A v neposlední řadě Jitka Heřmánková a Martina Holková z Nadace O2 pro účastníky připravili hru zaměřenou na komunikaci a plánování a organizaci na projektu.

Na hlavní program navázal neformální večerní networking, kde na účastníky čekal raut, aby mohli po náročném dni doplnit energii a vitamíny, navazovat nové kontakty a tmelit přátelství. Zlatým hřebem večera byl pak turnaj v beerpongu, vítězství po dlouhých hodinách tvrdých soubojů získal tým Manéžři složený z organizátorů konference.

 

Fotogalerie z akce na Facebooku

Videozáznamy přednášek

Partneři klubu