V květnu pro vás ve Studentském klubu projektového řízení chystáme další ročník konference PMcon - akce, kterou pravidelně pořádáme pro mladé a začínající projektové manažery. Ptáte se, o čem bude?

Téma jsme letos nazvali „Projekťák v digitálním věku“. V týmu, který pro vás konferenci připravuje, totiž pociťujeme to, co pravděpodobně většina z vás také. Současný svět se mění natolik rychle, že metody a postupy, které lze najít v knihách, nebo to, o čem jsme se ještě nedávno učili ve školách, nemusí v dnešním prostředí fungovat.

Globální konkurenční prostředí vytváří neuvěřitelný tlak na rychlost inovací v organizacích, díky čemuž je způsob řízení projektů sledujících zejména klasický projektový trojimperativ (čas, rozsah, peníze) často až na druhé koleji. Komplexní prostředí, ve kterém pracujeme, činí stále obtížnějšími včasné odhalování rizik, závislostí i stakeholderů, které je dobré si pohlídat. Vyschlý pracovní trh a nastupující generace mileniálů odchovaných počítači a internetem přináší řídícím pracovníkům nové výzvy co se týče hledání zdrojů, jejich vedení, motivace, řízení týmů i kontroly. A už nejen v nadnárodních korporacích potřebujeme pravidelně a hlavně efektivně spolupracovat na projektech s lidmi ze všech koutů světa.

Co s tím? Na PMconu se vám vynasnažíme představit některé z nově používaných metod, nástrojů a přístupů v těchto oblastech. Zkušení odborníci z praxe se podělí o to, s jakými výzvami se potýkají oni, a co se jim při jejich řešení osvědčuje nejlépe. Přijďte o těchto problémech diskutovat, načerpat inspiraci pro svůj další rozvoj, navázat kontakty se zástupci firem nebo s lidmi, kteří řeší to, co vy!

Letošní pátý ročník konference nabídne v hlavním programu 4 přednášky a 2 bloky workshopů. Mezi řečníky nebude chybět například Zbyněk Šlosar - prezident Komory projektových manažerů, který působil jako provozní ředitel Košík.cz, předtím dlouhá léta jako projektový manažer a posléze ředitel produkční divize v Unicorn Systems. S přednáškou přivítáme také řečníky z Wüstenrot - konkrétně vedoucího ICT & Projects Františka Maretha a projektového manažera Tomáše Císaře. A dále spoustu dalších vzácných hostů ze společností jako jsou Microsoft, Česká spořitelna, Accenture, ČSOB, Česká komora PMI, DigiMates či Notix.

Oproti loňským ročníkům přineseme ještě více příležitostí k networkingu a vůbec poprvé přidáváme do programu „interaktivní okénka“, kde se budeme bavit, vzdělávat a sdílet své zkušenosti a zážitky. Součástí konference je též paralelně běžící festival pracovních příležitosti TalentMagnet, kde si zájemci mohou najít práci, stáž či se jen potkat se zástupci zajímavých firem.

Budeme se na vás těšit! Už 25. května 2018 na ČZU v Praze.

Další informace a vstupenky hledejte na www.pmcon.cz 

Partneři klubu