Srdečně Vás zveme na konferenci Welcome to Freedom, kterou SKPŘ pořádá ve spolupráci s nadací Linum Foundation. Tato akce se koná u příležitosti 25. výročí Sametové revoluce a má za cíl přiblížit zejména dnešním studentům pozadí těchto událostí, motivy a zkušenosti zúčastněných i dopady tehdejšího režimu na běžný život. Zprostředkovaně má také upozornit na nesamozřejmost svobody a demokracie a to, jakou hodnotu má pro naši dnešní společnost.

Konference se uskuteční již tuto středu, tj. 26. 11. 2014 od 13:00 na půdě Maďarského institutu v Praze a je otevřena všem zájemcům.

 

Účastníky čeká pestrý program. Mohou se těšit na vystoupení přímých aktérů Sametové revoluce a následnou diskuzi s nimi. V rámci konference se bude konat rovněž videoprojekce dokumentárního snímku 1989: Z deníku Ivany A. Celou akci pak završí otevření výstavy fotografií Pirosky Nagy, která mapuje průběh revolučních dnů z roku 1989 v Maďarsku.

Na konferenci vystoupí například:

  • František Stárek - publicista, disident a bývalý politický vězeň
  • Marek Benda - politik a představitel stávkového výboru studentů z listopadu 1989
  • Gyorgy Varga - generální konzul Maďarské republiky a spolupracovník československého vysílání rádia Svobodná Evropa v letech 1989-90

Vstup na akci je zdarma. Rádi se s vámi na akci uvidíme!

Další informace a registrační formulář naleznete na webu – www.WelcomeToFreedom.cz 

 

Partneři klubu