PMcon 2016

Třetí ročník konference PMcon pořádaný Studentským klubem projektového řízení (SKPŘ) s sebou přinesl opět pozitivní ohlasy. Dne 17. 6. 2016 se na České zemědělské univerzitě sešlo na 150 nadšenců do projektového řízení, na konferenci s podtitulem „Klíč k úspěšným projektům“.

Konference PMcon je připravována na míru studentům a začínajícím projektovým manažerům. Během dopoledního bloku měli účastníci možnost shlédnout 4 odborné přednášky, odpolední program nabídl účastníkům 1 závěrečnou přednášku a 2 běhy workshopů, ve kterých si účastníci mohli vybrat z nabídky 9 různých praktických workshopů.

Miloš Lokajíček z Prague Startup Centre na své první přednášce představil, jak vypadají začátky v projektovém řízení, srovnání postavení projektových manažerů a jejich pracovní náplň ve startupech, menších firmách a v korporátech. Romana Hůlková svoji přednášku zaměřila na stakeholder management, jež je neodmyslitelnou projektovou disciplínou. Karel Hrubý z ČSOB ukázal plánování naruby, jak je možné sledovat, vyhodnocovat a predikovat stav projektu z pohledu rozsahu, nákladů i času dle metody Earned value management. Na závěr dopoledního blogu vystoupil Radek Vít s přednáškou na téma Agilní vývoj webových aplikací v praxi, který postupně mění pohled dodavatelů i zákazníků na způsob řízení projektů a v neposlední řadě mění i role Projektového manažera.

Během obědového rautu měli účastníci možnost navštívit TalentMagnet, festival pracovních příležitostí, zaměřený na hledání nových talentů v oblasti projektového managementu, IT a marketingu, který pro účastníky PMcon připravili společnými silami SKPŘ a firma DigiMates. Talentmagnetu se účastnili renomované firmy z oblasti IT a telekomunikací, které nabízeli zajímavé juniorní pozice, stáže či spolupráci na diplomových a bakalářských pracích.

Odpolední program byl zahájen poslední přednáškou Jana Doležala z PM Consulting s tématem Změny v přístupech k projektovému řízení, a co bude dál. Zbytek bloku byl nabitý workshopy, mezi kterými patřil i workshop Dominika Dědičky z Newcast se zaměřením na marketingový základ projektu a získat tak podporu pro svůj projekt. Jan Kopřiva z ČSOB uvedl workshop s best practices efektivního řízení lidí na projektu, tak aby s velikostí projektu nerostly i zdravotní potíže. Jana Hajduová z komory PMI zaměřila svůj workshop na mýty v projektovém řízení. Martina Holková z Nadace O2 na workshopu ukázala jádro konfliktů a jak efektivně pracovat s emocemi v rámci týmu. Michal Kříž z Digital Brain nastínil, jak vést brainstorming, aby skončil skvělým výsledkem, ať už v oblasti řešení problémů nebo v generování. Týmový kouč Pavel Maier ukázal důležitost měkkých dovedností. Na workshopu SKPŘ si mohli účastníci vyzkoušet na vlastní kůži, jak důležité je plánování a jak zvýšit spokojenost sponzora. Vit Pazdera z DigiMates ukázal, jak důležitý je v dnešní době LinkedIn a jak ho lze využít. Zbyněk Šlosar z Unicorn System představil Image projektu, jak se vytváří, reprezentuje a pečuje se o ni. 

Na hlavní program navázal neformální večerní networking, kde na účastníky čekal raut, aby mohli po náročném dni doplnit energii a vitamíny, navazovat nové kontakty a tmelit přátelství. Zlatým hřebem večera byl pak turnaj v beerpongu.

 

Fotogalerie z akce na Facebooku

Videozáznamy přednášek

Partneři klubu